„Blockchain“ pasirengusi keisti IT panašiai kaip atvirojo kodo programinę įrangą prieš ketvirtį amžiaus. Taip pat, kad „Linux“ praėjo daugiau nei dešimtmetį, kad taptų šiuolaikinių programų kūrimo kertiniu akmeniu, „Blockchain“ užtruks keletą metų, kad taptų pigesnėmis ir efektyvesnėmis informacijos apie atvirus ir privačius tinklus dalinimu.
Tačiau tai, atrodo, nauja, saugi elektroninė knygų aplinka yra tikra. Iš esmės, „blockchain“ yra nauja paradigma, kuria dalijamasi informacija, o technologiniai pardavėjai ir įmonės neskuba išsiaiškinti, kaip jie gali naudoti paskirstytą vadovų technologiją, kad sutaupytų laiko ir administravimo išlaidas. 2017 m. Daugelis kompanijų pradėjo vykdyti pilotines programas ir realaus pasaulio projektus įvairiose pramonės šakose – viską, nuo finansinių paslaugų iki sveikatos priežiūros, mobiliųjų mokėjimų ir net pasaulinės laivybos.
Pasak Karvid Lakhanio, Harvardo verslo mokyklos verslo administravimo profesoriaus, mažai tikėtina, kad tai visiškai sutrikdanti technologija, kuri atakuoja tradicinius verslo modelius ir pigesnį sprendimą, kuris greičiau įveikia kitas tinklų technologijas. Vietoj to, „Blockchain“ yra pagrindinė technologija, kuri gali kurti naujus pagrindus ekonominėms ir socialinėms sistemoms, sakė „Lakhani“, apie kurį kalbėjo „The Truth About Blockchain“.

Tikimasi, kad „Blockchain“ įvedimas bus lėtas ir pastovus, nes, atsižvelgiant į pokyčius, jis padidina pagreitį, teigdamas, kad Harvardo kiekybinių socialinių mokslų instituto pagrindinis tyrėjas „The Crowd Innovation Lab“ ir „NASA“ turnyro laboratorija yra Lakhani. „Koncepciniu požiūriu tai yra TCP / IP taikymas verslo ir sandorių pasauliui“, – interviu sakė Lakhani. „70-ųjų ir 80-ųjų TCP / IP nebuvo įsivaizduojamas, kad jis būtų toks pat stiprus ir keičiamas kaip ir dabar. Dabar mes žinome, kad TCP / IP leidžia mums naudoti visas šias šiuolaikines funkcijas, kurias mes laikome savotiškais žiniatinklyje.
Kas yra blockchain?
Visų pirma, „Blockchain“ yra viešoji elektroninė knygų knyga, panaši į reliacinę duomenų bazę, kurią galima atvirai pasidalinti tarp skirtingų vartotojų ir kuri sukuria nekeičiamą jų sandorių įrašą, kiekvieną kartą užrašytą ir sujungtą su ankstesniu. Kiekvienas skaitmeninis įrašas ar sandoris pokalbyje vadinamas bloku (vadinasi pavadinimu), ir tai leidžia atvirą ar kontroliuojamą vartotojų grupę dalyvauti elektroninėje knygoje. Kiekvienas blokas yra susietas su konkrečiu dalyviu.
„Blockchain“ gali būti atnaujintas tik bendru sutarimu tarp sistemos dalyvių ir, kai įvedami nauji duomenys, jo niekada negalima ištrinti. „Blockchain“ yra tikras ir patikrinamas kiekvieno sandorio, atlikto sistemoje, įrašas.
Blockchain nėra vienintelė technologija. Greičiau tai yra architektūra, leidžianti skirtingiems vartotojams atlikti sandorius, ir tada sukuria nepakeičiamą tų sandorių įrašą.