„CEBIT 2018“ transformuojasi į naujos kartos technologijų festivalį….

Viena didžiausių technologijų ir skaitmenizacijos parodų pasaulyje „CEBIT“ pakeitė ne tik konferencijos laiką, bet ir formatą bei koncepciją. Šiemet Hanoveryje, Vokietijoje, ji įvyko birželio 11–15 d. Šįkart „CEBIT“ transformavosi į grandiozinį technologijų festivalį, orientuotą į skaitmenines ateities idėjas, jų pritaikymą kasdieniame kiekvieno mūsų gyvenime.

Anot renginio organizatorių, koncepcijos pokyčius išprovokavo skaitmeninių technologijų dėka sparčiai kintantis žmonių gyvenimo būdas ir noras pritraukti daugiau technologijomis besidominčių smalsuolių. Evoliucionuoja ne tik pačios technologijos, bet ir jų panaudojimo būdai. Skaitmeninės technologijos įnirtingai skverbiasi net ir į tokią konservatyvią sritį kaip ekonomiką. „CEBIT“ paroda visada buvo glaudžiai susijusi su ekonomikos skaitmenizacija ir „fintech“ idėjomis, o šiemet ši tema bus kaip niekada aktuali.

Renginys plačiajai auditorijai prasidėjo birželio 12 d., o 11 d. „CEBIT 2018“ verslo atstovus kvietė į įžanginę konferenciją. Iš tiesų konferencija tęsėsi visas parodos dienas – net 300 valandų, – mokslininkams ir verslininkams leis susipažinti ar giliau pažvelgti į problemas, pateikti jų realius sprendimus, pasidalinti inovacijų plėtojimo idėjomis.

Dėmesys jaunajai kartai

„CEBIT 2018“ organizatoriai sako, jog renginys privalėjo praplėsti savo koncepciją, kad suburtų tuos, kurie anksčiau čia dalyvauti nematė prasmės. Anot organizatorių, naujas šou elementais pagrįstas formatas sukvietė čia dar niekada nebuvusius, pažadino jų susidomėjimą, kuris yra būtinas norint praplėsti žmonių akiratį ir panaikinti sklandančius klaidingus mitus apie skaitmenines technologijas ir jų įtaką žmogui.

Dėl šių priežasčių renginyje buvo galima sutikti ne tik informacinių technologijų ekspertus, pramonės specialistus ar aukščiausio lygio sprendimus priimančius asmenis, dirbančius su šiuolaikinėmis technologijomis ir prie jų pratinančius savo darbuotojus. Didžiulis dėmesys buvo skiriamas jaunajai kartai, kuri į skaitmenines technologijas žiūri kaip į savaimę suprantamą dalyką, jų nebijo ir kuria tomis technologijomis pagrįstus startuolius.

Keturi vienam tikslui

„CEBIT 2018“ festivalis buvo sudarytas iš keturių pagrindinių dalių: „d!conomy“, „d!tec“, „d!talk“ ir „d!campus“.

„d!conomy“ skirtas verslo ir vyriausybės skaitmenizavimui bei verslo santykių plėtrai. Tarptautinės įmonės pateiks realius technologinius sprendimus, kurių reikia siekiant sėkmingai skaitmeninti savo veiklą ir išpildyti didžiausius vartotojų bei partnerių lūkesčius.

„d!tec“ orientuotas į skaitmeninę ateitį. Ši tema leis pažvelgti į naujausias technologijas, jų modelius ir dar kuriamus prototipus iš arti bei padaryti išvadas apie tai, ko galime ne tik tikėtis, bet ir realiai laukti ateityje.

Trečioji dalis „d!talk“ atsiskleis konferencijos formatu. Jis suvienys daugybę temų ir bus skirtas užmegzti dialogui ekonominiais, politiniais, socialiniais ir skaitmeninių tendencijų šiose srityse klausimais.

„d!campus“ – ketvirtoji dalis jau dabar vadinama pulsuojančia renginio širdimi. Tai vieta, kur vyks interaktyviausi renginiai ir šou, pvz., grupių ir DJ pasirodymai, virtualūs pasauliai, čia būriuosis maisto vėžimėliai. Būtent „d!campus“ erdvėje dalyviai galės užmegzti naujus, svarbius ryšius, susirasti bendraminčių ar neįpareigojančiai padiskutuoti aktualiomis temomis.

 

Kiekviena dalis kūrybiškai sujungė tokius technologinius aspektus kaip dirbtinis intelektas, daiktų internetas (IoT), robotų technika, paslaugų robotika, autonominės sistemos, debesų sistemos, saugumas virtualioje erdvėje, virtuali realybė ir kt. Į šias daugybę kartų jau nagrinėtas temas per išvardytus keturis elementus buvo žiūrima vis kitaip, tarsi per skirtingas prizmes, taigi buvo galima susidaryti naują, kitokį požiūrį.

 

Daugiau informacijos www.cebit.de.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *