GS1 Standartai IBM ir Microsoft „Enterprise Blockchain“ sprendimuose

GS1, pasaulinių verslo komunikacijos standartų organizacija, šiandien paskelbė apie bendradarbiavimą su IBM ir Microsoft panaudojant GS1 standartus jų „blockchain“ tinkluose klientų tiekimo grandinėms.
GS1 identifikavimo ir struktūruotų duomenų standartai leis „blokchain“ tinklo naudotojams palengvins įsisavinimą bei vieningos, bendros informacijos apie tiekimo grandinę ir logistinius įvykius, padidinant duomenų vientisumą, patikimumą bei sumažinant dubliavimo ir derinimo poreikį.
„Blockchain“ tinkluose saugomi ar nurodomi duomenys gali būti susisteminti naudojant bendrą komunikaciją ir suderinamumą, taikant standartus. Pavyzdžiui, GS1 ir ISO „Electronic Product Code Information Services“ (EPCIS) ir „Core Business Dictionary“ (CBV) yra atvirieji standartai, leidžiantys standartizuotai keistis duomenimis ir atlikti elemento lygmens stebėjimą.
„Tai, kas daugelį organizacijų sudomina „blockchain“ technologijose, yra galimybė dalintis duomenimis už vienos įmonės ribų, tuo pačiu išlaikant aukštą kokybę ir tikslumo laipsnį“, – pastebi Robertas Beidemanas, GS1 Retail viceprezidentas. „Tikimės, kad ši galimybė taps tikrove įmonėms, dirbančioms su specialiomis technologijomis ir pramonės šakos partneriais, perkeliant į aukštesnį lygį bendrą verslo komunikacijos kalbą.“

Standartai Tiekimo grandinėse
GS1 standartai suteikia tokioms pasaulinėms įmonėms kaip „Walmart“ galimybę plėsti „blockchain“ tinklus savo tiekėjams, platintojams ir kitiems partneriams, sukuriant dalijimosi verslo duomenimis, skaidrumo, matomumo ir pasitikėjimo vertę. „IBM“ ir „Walmart“ sėkmingai panaudojo „blockchain“ technologiją pilotiniame projekte, siekiant padidinti dviejų maisto produktų atsekamumą dviejose skirtingose šalyse: mangų – JAV ir kiaulienos Kinijoje.
„Mūsų bandomieji projektai JAV ir Kinijoje atskleidė, kad „blockchain“ technologijos gali sustiprinti esamas maisto saugos sistemas gerinant atsekamumą. Naudodamiesi „blockchain“ mes galėjome atsekti produktų kelią iki mažmeninės prekybos lentynos kiekviename tiekimo grandinės etape, iki pat ūkio, per kelias sekundes, o ne per keletą dienų ar savaičių „, – sakė „Walmart“ maisto saugos viceprezidentas Frank Yiannas. „Blokchain“ technologija paremtų atsekamumo sprendimų, paremtų bendrų GS1 standartų rinkiniu, kūrimas gali padėti tobulinti mūsų sudėtingą pasaulinę tiekimo grandinę ir sukurti tinklus, pagrįstus skaidrumu ir pasitikėjimu“.
„Vienas iš pagrindinių „blockchain“ privalumų įmonėje yra jos suteikiamas pasitikėjimas, leidžiantis efektyviau ir visapusiškai dalytis kritiniais duomenimis, reiklaingais įmonės veiklai. Pašalinus kliūtis, galinčias atsirasti dėl naudojamų skirtingų sistemų, šis pasitikėjimas dar labiau sustiprėjo, sakė Brigid McDermott, „IBM“ blockchain verslo vystymo viceprezidentas. „Štai kodėl mes dirbame su tokiais klientais kaip“ Walmart „ir bendradarbiaujame su kitais pramonės lyderiais, kad integruodami GS1 atvirus standartus savo sprendimuose“.
„Šiuo metu prekybos finansavimo ir tiekimo grandinės susiduria su iššūkiu, kai įmonės yra priverstos naudotis naudoti skirtingas skaitmenines sistemas, apjungiamas popieriniais dokumentais paremtais procesais, kuriuose maži arba visai nėra bendrų standartų. Šios skaitmeninės „salos“ veikia gerai, kai visos jų yra tame pačiame tinkle, tačiau kai tik nėra ryšio su tam tikrais partneriais dėl naudojamųt skirtingų sprendimų, viskas greitai grįžta prie popieriaus ir rankinio apdorojimo būdo“, – sakė David E. Rutter, R3 kompanijos vadovas. „Mes matome paskirstytus duomenis kaip priemonę, leidžiančią užtikrinti dalyvių tarpusavio ryšį verslo tinkluose“.
„Pritaikius esamus GS1 standartus informacijos apie įvykius struktūravimui,“blockchain“ technologija pagrįstuose tiekimo grandinės sprendimuose pagerės sąveika ir bus paprasčiau nuskaityti ir fiksuoti reikalingus įvykius juos renkant ir aprašant“, – pastebi Yorke Rhodes III, pasaulinis verslo strategas, atstovaujantis Blockchain, Microsoft . „Bendradarbiavimas su partneriais, siekiant įgyvendinti „blockchain“ sprendimus, naudojant standartus, jau plačiai taikomus elemento lygmens stebėjimui, yra greičiausias kelias į produktyvumą.“

Norėdami sužinoti daugiau apie GS1 ir GS1 standartus, aplankykite www.gs1.org

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *