JP Morgan ir Goldman Sachs pripažįsta kriptovaliutų konkurenciją bankų finansinėms paslaugoms

Didžiausias JAV bankas, sukaupęs 2.5 trilijono JAV dolerių kapitalą, į kriptovaliutą žiūri kaip į teikiamų paslaugų konkurentą, taigiama kasmetiniame pranešime. JP Morgan teigia:

„Finansinių paslaugų industrija pakankamai konkurencinga, tad siekdami geriausių rezultatų, turime išlikti sąrašo viršuje…

Finansinės institucijos ir jų nebankiniai konkurentai susiduria su rizika, kad mokėjimų apdorojimą ir kitas paslaugas gali pakeisti technologijos, pvz.: kriptovaliutos, kurioms nereikia tarpininkavimo…

Nuolatinė arba padidėjusi konkurencija gali pakenkti JPMorgan Chase produktų ir paslaugų kainoms bei mokesčiams, o tai gali lemti JPMorgan Chase rinkos dalies praradimą.

Šios varžybos be kitų galimų veiksnių gali būti grindžiamos siūlomų produktų ir paslaugų kokybe bei įvairove, sandorių vykdymu, naujovėmis, reputacija ir kaina.“

Tai vienintelis kriptovaliutų paminėjimas ataskaitoje ir prireikė beveik dešimtmečio pripažinti, kad ši naujovė gali būti konkurencingesnė nei jos teikiami produktai.

Kiek žinoma, ataskaitoje Blockchain technologija neminima, tačiau jų pareiškimas apie kriptovaliutą, kaip konkurencinę grėsmę, leidžia kiek kitaip suprasti JP Morgan generalinio direktoriaus Jamie Dimon Bitcoin‘o tapatinimą su sukčiavimu.

Svarbu paminėti, kad bankas yra Ethereum Enterprise Alliance (EEA) narys ir turi privačią Ethereum Blockchain, tačiau atrodo jog jų akimis grėsmę kelia ne Blockchain technologija, o pačios kriptovaliutos.

JP Morgan – ne vienintelis bankas, išreiškęs tokį požiūrį. Bank of America taip pat neseniai pripažino, kad kriptovaliutos gali tapti rimta grėsme pastarojo paslaugoms:

„Naujų technologijų plėtra, įskaitant ir inteneto paslaugas, kriptovaliutas ir mokėjimo sistemas, gali pareikalauti mūsų paslaugų modifikavimo.“

Bankas taip pat siūlo savo vartotojams kreiptis į kitus kriptopaslaugų tiekėjus ir teigia galimai nesieksiantys prisitaikyti prie naujovių.

Įdomu tai, kad jie taip pat nemini Blockchain technologijos, tokiu būdu patvirtindami, kad taip pat nesiruošia konkuruoti suprasdami kriptovaliutų perlaidų paprastumą.

Tačiau trečiojo banko Goldman Sachs požiūris kiek holistinis ir teigia galimai bandysiantys prisitaikyti prie situacijos. Banko kasmetinėje ataskaitoje rašoma:

„Mes galime būti neapsaugoti nuo grėsmių, susijusių su paskirstytaja duomenų technologija ir klientų veikla, tokia kaip Blockchain ar kriptovaliutos, investicijomis į kompanijas, siekiančias plėtoti paskirstyta duomenų technologija grįstas platformas, trečiosiosmis šalimis, klientais ir kitais finansiniais aspektais.“

Tačiau grėsmė, kurios jie nepripažįsta, gali būti susijusi su skolinimo praktika. Augantis žmonių finansuojamų ICO populiarumas gali iš esmės pakeisti paskolų sąlygas.

Šaltinis: kriptovaliutos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *