Mac OS gudrybės

Command-W

Uždaro aktyvųjį langą, kuriame šiuo metu esate. Naudokite „Option-Command-W“, jei norite uždaryti visus aktyvios programos langus.

Daugelis žmonių naudoja „QuickLook“ norėdami peržiūrėti norimus elementus. Norėdami naudoti „QuickLook“, pasirinkite elementą „Finder“, paspauskite tarpo klavišą ir pasirodys peržiūra. Taip pat yra sparčioji klaviatūra – pasirinkite elementą (netgi galite naudoti aukštyn ir žemyn rodykles naršyti į jį „Finder“ rodinyje), tada paspauskite „Command-Y“.

Command – Comma (,)

Tai viena iš mažiausiai žinomų „Mac“ komandų klaviatūros, bet tai labai naudinga. Tai veikia taip: dirbate programoje ir norite atidaryti programos parinktis. Jei norite, pereikite prie meniu juostos ir pereikite prie normų. Arba galite paprasčiausiai paspausti komandą, (kablelį), kad kuo greičiau patektų į juos.

Command-M

Paspauskite šį derinį, kad sumažintumėte priekinio programos langą į „Dock“ arba paspauskite „Command-Option-M“, kad sumažintumėte visus priekinės programos langus.

Vadimas ir pasirinkimas
Jei nematote darbalaukio visoms atviroms programoms, tiesiog laikykite komandą ir parinktį žemyn ir spustelėkite bet kur savo darbalaukyje. Galite tiesiog norėti patekti į visus atidarytus konkrečios programos langus, tokiu atveju palaikykite tuos pačius raktažodžius ir spustelėkite bet kurį galimą tos programos langą.

Command-Shift-A

Pasirinkite šį derinį, kai ieškos / darbalaukio rodinyje pateksite į aplanką „Applications“, arba pakeiskite A su U, kad atidarytumėte „Utilities“ aplanką naujame „Finder“ lange (arba „D for Desktop“, „H for Home“ arba „I for iCloud Drive“).

Command-Space

Kombinacija, kuri gali pakeisti jūsų gyvenimą, „Command-Space“ sukelia „Spotlight“, tiesiog paspauskite šiuos klavišus ir pradėkite įvesti užklausą.

Command-L

Greičiausias būdas atlikti paiešką arba naršyti į „Safari“ svetainę, „Command-L“ iš karto pasirenka adreso juostą: pradėkite rašyti užklausą ir pasirinkite atitinkamą pasirinkimą klaviatūros rodyklėmis aukštyn / žemyn.

Command-Tab

Atidarykite programos jungiklį, palaikydami komandą, paspauskite Tab, kad pereitumėte prie programos, kurią tikitės naudoti.

Command-Option-D

Rodyti arba slėpti doką iš daugelio programų.

Fn kairė rodyklė (arba dešinė rodyklė)

Peršokti tiesiai į interneto puslapio viršuje arba apačią, naudodami funkcijų klavišą ir dešinę (puslapio apačioje) arba į kairę (į puslapio viršų) klavišą rodyklėmis. Galite pasiekti panašų rezultatą naudodami Command-Up arba Command-Down. Trečias būdas yra naudoti „Control-Tab“ ir „Control-Shift“ skirtuką.

Komandos kairė / dešinė rodyklė

Paspauskite „Command“ ir rodyklę į kairę, kad grįžtumėte į naršyklės lango puslapį. Paspauskite „Command“, kad vėl eitumėte į priekį.

Skirtukas None

Naršykite tarp kelių skirtukų naudodami Command-Shift- arba Command-Shift- [simbolius.

Command-Shift- \

Lengviausias būdas peržiūrėti visus atidarytus skirtukus viename „Safari“ lange.

Option-Shift-Volume

Paspauskite Option-Shift ir garsą aukštyn / žemyn, kad padidintumėte arba sumažintumėte „Mac“ garsą mažais žingsniais. Taip pat galite naudoti „Option-Shift“, kad pakeistumėte nedidelius ekrano ryškumo lygius. Skaitykite dar daugiau variantų paslapčių čia.

Fn du kartus

Du kartus paspauskite funkcijos (fn) klavišą, kad paleistumėte „Mac“ diktofoną, pradėkite kalbėti ir paspauskite fn, kai baigsite. Čia yra keletas kitų idėjų, kaip valdyti „Mac“ jūsų balsu.

Pasirinkimo failas

„Safari“, paspaudus pasirinkimo klavišą pasirinkdamas meniu „Failas“, galite pasiekti komandą „Uždaryti visus kitus skirtukus“. Išbandykite kitus „Safari“ meniu elementus su „Dešiniuoju“ pasirinkimu, kad surastumėte kitas komandas, kurių tikriausiai nežinote.

Parinktis-ryškumas aukštyn (arba žemyn)

Naudokite šią komandą, kad greitai paleistumėte parinktis „Parodymai“. Arba paspauskite Option su „Mission Control“ arba „Volume“ (aukštyn / žemyn) mygtukais, kad gautumėte „Mission Control“ ir „Sounds“ nuostatas.

Command – Backtick

Tai yra viena iš mažiausiai žinomų klaviatūros komandų „Mac“, tačiau tai labai naudinga. Naudokite šį derinį, kad galėtumėte judėti tarp atidarytų langų savo šiuo metu aktyvioje programoje. Tai labai naudinga, jūs stebėsite, kodėl anksčiau nenaudojote.

„Touch Bar“ patarimo Nr. 1

Jei naudojate „MacBook Pro“ su jutikliniu juostu, galite paspausti „Shift-Command-6“, jei norite sugriebti juostos juostoje esantį vaizdą. Norite paimti paveikslėlį, kurį norite įvesti į įvesties dokumentą? Tiesiog palieskite „Control-Shift-Command-6“ ir nuotrauka bus įrašyta į jūsų mainų sritį, kad ją būtų galima įklijuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *