Daiktų internetas – 10 sėkmės istorijų

Daiktų internetas (IoT) pradeda daryti didelę įtaką verslui ir verslo modeliams. Nuo vyriausybės, iki komunalinių paslaugų, transporto ir logistikos, IT yra besikeičiančios pramonės šakos. Čia yra organizacijų iš penkių vertikalių, kurie pertvarkomi dėl „IoT“ technologijų.

Vyriausybė
IOT transformuoja savivaldybės gyvenimą įvairiomis protingomis miestų iniciatyvomis.

„Miestų ir miestų vadovai vis labiau mąsto apie įvairius integruotų technologijų panaudojimą ir skirtingų miesto aspektų suvienijimą į vieningą visumą“, – teigia neprofesinės prekybos asociacijos „CompTIA“ vyresnysis viceprezidentas Tim Herbert, tyrinėja ir analizuoja rinką.

„Patobulintas sprendimų priėmimas tapo įmanomas naudojant naujus ar geresnius duomenų srautų srautus kaip aukščiausią suvokiamą naudą“, – priduria Herbertas.

Keletas pagrindinių pažangių miestų iniciatyvų pavyzdžių yra šie:

Vandens valdymas. Hiustono miestas neseniai prarado apie 15 milijardų galonų vandens per metus (apie 15 procentų vandens) iš nutekančių vamzdžių. Jame yra įmontuoti jutikliai ir pažangios siurblio valdymo sistemos, leidžiančios geriau reguliuoti vandens srautą ir nustatyti problemas. Panašūs pažangūs miestų sprendimai galėtų būti: vandens kokybė, drėkinimas, lietaus nuotėkis, potvynis ir buitinis vandens valdymas.
Energijos taupymas. Niujorko valstijos energetikos tyrimų ir plėtros tarnyba (NYSERDA) paskelbė apie naują „Real Time Energy Management“ (RTEM) programą, kurioje naudojami jutikliai, išmanieji skaitikliai ir didelės duomenų analizės, siekiant optimizuoti komercinių pastatų energinį naudingumą. Niujorko valstija ir komunalinės paslaugos regione taip pat stengiasi patobulinti elektros tinklą.
Transportas. Kolumbas, Ohajas, neseniai laimėjęs Jungtinių Amerikos Valstijų Transporto „Smart City Challenge“ departamentą, naudoja dalį savo 40 milijonų dolerių premijos už elektrinių savaeigių transporto priemonių, kurios veikia kartu su naujuoju greito tranzito centru, panaudojimą. KompTIA sako, kad sistema leis geriau keistis duomenimis tarp transporto priemonių ir transporto priemonėmis, taip pat palaikyti ryšius su eismo signalais ir kita transporto infrastruktūra.
Viešas saugumas. Kopenhaga, Danija, daugiau nei pusę savo gatvių žibintų pakeitė energiją taupančiais protingais LED žibintais. Jutikliai ir ryšys su miesto tinklu įgalina automatinį apšvietimą, atsižvelgiant į dienos laiką arba visą mėnesį ir galimybę didinti ryškumą, kai jie žiūri vaikštynius ar dviratininkus. Susiję visuomeninio saugumo sumanieji miestų projektai galėtų apimti vaizdo stebėjimo sistemas su pažangia analitika, miško gaisrų gesinimo laivyno ir incidentų ataskaitų teikimo ir stebėsenos sistemas piliečiams.
Aplinka. „CITISENSE“, 14-ojo Europos tautų konsorciumas, dislokuoja „piliečių observatorijų“ tinklą, skirtą oro kokybei stebėti per dėvimus jutiklius. „CompTIA“ pažymi, kad Pekine ir keliuose kituose miestuose vyksta panašūs strzelanie.
Energija
Dešimtmečius JAV energetikos kompanijos laikėsi bendro modelio: didžiosios centralizuotos elektrinės ir aukštos įtampos perdavimo linijos, siunčiančios maitinimą į pastotės, kurios paskirsto tokią energiją namams ir įmonėms. Tačiau „IoT“ gali pakeisti „energy utility“ playbook.

Tos didelės jėgainės ir aukštosios įtampos perdavimo linijos vis dar yra lygybės dalis, tačiau taip pat yra ir saulės energija, vėjo jėgainės, mikrogridžiai, baterijų saugojimas ir dar daugiau. Šių technologijų sujungimas su esama tinkle – tvarkymas atsiskaitymų uždaroje rinkoje, susiejant energijos gamintojų ir pirkėjų sandorius (galbūt naudojant blokinių technologijų technologiją), reikalauja rimtų IT pertvarkymų.

Energetikos analizė. Niujorko valstijos valdžios institucija (NYPA) yra didžiausia valstybinė viešosios valdžios organizacija JAV. Joje veikia 16 generuojančių įrenginių (įskaitant du Niagaros krioklių įrenginius) ir daugiau kaip 1400 grandinių-mylių perdavimo linijų. NYPA yra atsakinga už 15-20 proc. Kasdieninės elektros energijos gamybos iš Niujorko valstijos. Organizacija sujungė savo energiją gaminančias mašinas į analizės programinę įrangą per jutiklius. Programinė įranga, veikianti NYPA centriniame „Smart Operations Center“, White Plains, N.Y., suteikia operacijų vadovams nuspėjamasis įspėjimus, kurie tiksliai prognozuoja galimus trikdžius iki savaičių iki jų atsiradimo.

NYPA taip pat atidarė „New York Energy Manager“ (NYEM) tinklo operacijų centrą Albany, N.Y., kuris ilgainiui bus dvikryptis ir susietas su 20 000 viešųjų pastatų visoje valstybėje. Tai leis jai siųsti kontrolę pastato valdymo sistemoms, siekiant aktyviai valdyti energijos taupymą, mažinant šildymo ar aušinimo poreikius mažo naudojimo laikotarpiais (pvz., Savaitgaliais, vakarais, pertraukomis mokyklų tvarkaraščiuose ir kt.). Ateityje jis gali būti susietas su pastatų užimtumu, kad atitiktų šilumos apkrovos reikalavimus, susijusius su pastatų žmonių skaičiumi.

Žemdirbystė

Be kitų tikslų, žemės ūkio pramonė taip pat pristato naujoviškus projektus, orientuotus į IOT, kurio tikslas – gerinti derlingumą. Pvz., „Boston“, „Mass.-based Freight Farms“ gamina 40’x8’x9.5 „laivybos talpyklose įmontuotus“ lauko ūkius „.

„Jie užsiima laivybos konteineriais ir gamina žemės ūkio vienetus, augančius lapuočius žalumynus“, – sako „Logistic“ „Xive IoT“ skyriaus „Logistics“ (CPM) platformos, kurią naudoja „Freight Farms“, teikėjas, „IoT“ direktorius Ryan Lester. „Jie naudojasi ūkininkavimu, kad galėtų valdyti apšvietimą, laistymą, pH, todėl pagal tvarkaraštį galite auginti žoleles ir lapuočius žalumynus ir tiksliai žinoti, kokį derlių gaus kiekvieną savaitę.“ „Mes tikimės, kad šiandien lietus“ arba “ mes tikimės, kad tai saulėta „į visiškai automatizuotą aplinką, kuri gali optimizuoti produkciją.“

Krovininiai ūkiai taip pat padeda vartotojams kaupti receptus pagal vienetų duomenų išvestį. Pavyzdžiui, sako Lesteris, duomenys gali parodyti, kad drėgmės nustatymas į tam tikrą tašką padidėja ir tam tikru kiekiu padidėja pH, dėl to 10 procentų padidėja pasėlių derlingumas. Tada šie duomenys gali padėti kitiems naudotojams padidinti savo pelną.

Sveikatos apsauga

IoT taip pat transformuoja verslo modelius į sveikatos priežiūrą. „Aerocrine“ yra Švedijos medicinos prietaisų kompanija, gaminanti prietaisus, kurie padeda gydytojams diagnozuoti ir gydyti astmą. Aerokrino „NIOX MINO“ ir „NIOX VERO“ iš esmės yra tokios pat, kaip alkoholio koncentracijos kraujo alkoholiu kiekio matavimo priemonės, tačiau šie prietaisai išmatuojami dalinio iškvėpto azoto monoksido (FeNO), kuris yra svarbus kvėpavimo takų uždegimo biologinis žymeklis. Ne tik galima tiksliai išmatuoti FeNO paciento kraujotaką, todėl gydytojai nustato, ar astma yra paciento simptomų priežastis, matavimas taip pat gali būti naudojamas norint nustatyti steroidų jautrumą.

„Aerocrine“ dabar naudoja „Microsoft Azure Cloud Services“, norėdama rinkti telemetrijos duomenis iš kompiuterių, prijungtų prie „NIOX MINO“ įrenginių, ir tada perduoti duomenis analizei. Ji sukūrė programą, kuri perduoda sudėtingus duomenis, pavyzdžiui, jutiklių ir aplinkos duomenis iš kiekvieno prietaiso jutiklio, serijinį prietaisų ir jutiklių skaičių bei kiekvieno prietaiso likusį oro srauto matavimų skaičių. „Azure“ įvykių mazgas perima duomenis iš įrenginių, o „Azure Stream“ analizė apdoroja duomenis, kuriuos „Aerocrine“ pardavimų ir klientų aptarnavimo atstovams pateikia per „Microsoft Power BI“ „Office 365“ informacijos suvestinėse.

„Aerocrine“ taip pat kryžminiai duomenys nurodo savo „Microsoft Dynamics NAV ERP“ sistemą, kad savo pardavimų komandai būtų aiškiau matomi prietaisai.

„Mums reikėjo išanalizuoti šiuos duomenis, siekiant geriau valdyti tiekimo grandinę“, – teigia „Aerocrine“ techninės priežiūros centras Andersas Murmanas. „Pavyzdžiui, kiekviename įrenginyje yra jutiklis, kuris galų gale pasiekia nulinius matavimus, nes ligoninės ir klinikos sunaudoja testus. Tada ši priemonė priartėja prie naujo prietaiso. Tačiau mes norėjome būti aktyvesni, kad galėtume žinoti kaip ir kada panaudoti išteklius šioje srityje „.

Duomenys leidžia bendrovei nustatyti, ar prietaisai veikia ne pagal savo įprastus parametrus – esant per aukštai arba pernelyg žemai drėgmės sąlygoms – ir sukurti perspėjimus, kuriuos reikia siųsti klientų aptarnavimo komandai. Bendrovė naudoja įžvalgas iš duomenų, kad geriau sužinotų veikimo įtaką veikiančius rodiklius ir naudotų šią informaciją, kad būtų galima panaudoti lauko išteklius klientų aptarnavimui ir pardavimų palaikymui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *