Lyderystė fintech ir blockchain srityse atvertų daug galimybių Lietuvai

Lietuvos strateginę ambiciją tapti finansinių technologijų ir „Blockchain“ (liet. blokų grandinės) technologijų lydere Europoje vis dažniau kartoja Lietuvos banko, „Investuok“ Lietuvoje ir įvairių valstybinių įstaigų atstovai.

Š. m. sausio 11 d., 12 val., Lietuvos Respublikos Seime pirmą kartą rengiama aukščiausio lygio diskusija „Blockchain technologija: galimybės Lietuvai”. Diskusiją inicijuoja Seimo narys Tadas Langaitis ir netrukus Vilniuje duris atversiantis Vilnius Blockchain Centre.

Parlamentaras, kuris yra vienas iš blockchain technologijos ekspertų Lietuvoje, yra įsitikinęs, jog diskusija šios technologijos klausimais Lietuvos Respublikos Seime yra labai rimtas signalas tarptautinei blockchain technologijų entuziastų ir investuotojų bendruomenei.

„Visai neseniai dalyvavau turiningoje diskusijoje apie blockchain technologijų vystymo skatinimą bei reguliavimą Europos Parlamente. Europos komisija investuoja į milžinišką blockchain tyrimų laboratoriją – Europos Sąjungoje apie šias naujausias technologijas jau ne tik kalbama, bet ir veikiama siekiant jų plėtros. Pristatant Lietuvą tarptautinėse konferencijose, Lietuva šiame kontekste atrodo tikrai solidžiai, mūsų startinės pozicijos labai geros, privalome išnaudoti turimą potencialą”, – sakė T. Langaitis.

Vilnius Blockchain Centre vadovė Eglė Nemeikštytė pažymi, jog vyksianti diskusija bus skirta aptarti pačią technologiją ir jos pritaikymo galimybes.

„Nors pati blockchain technologija mums – sąlyginai nauja, pasaulyje jau yra gausybė gerų pritaikymo pavyzdžių tiek valstybiniame sektoriuje, tiek versle. Nuo duomenų registrų iki individualizuotos medicinos. Šiuo metu Lietuva yra ypatingai gerose startinėse pozicijose. Mes turime greičiausią internetą pasaulyje, lanksčias sąlygas verslui kurtis, esame euro zonos nariai, Lietuvos bankas kuria patrauklius fintech produktus, todėl kalbėti apie fintech ir blockchain technologijų ateitį mūsų šalyje, ieškoti sprendimų ir galimų sinergijų būtina. Tai atvertų daugiau galimybių Lietuvai”, – teigė E. Nemeikštytė. .

Diskusijoje be Seimo nario ir E. Nemeikštytės dalyvaus ekonomistas, Vilnius Blockchain Centre valdybos pirmininkas Paulius Kunčinas, Invest Lithuania Technologijų skyriaus vadovas Julius Norkūnas, VĮ Registrų centras atstovas Jonas Udris, Orca Alliance technologijų vadovas Dmitrij Radin, blockchain technologijų verslo atstovai.

Diskusija „Blockchain technologija: galimybes Lietuvai“ vyks š. m. sausio 11 d. 12.00 val. Lietuvos Respublikos Seime, Kazimiero Antanavičiaus salėje (III r.)

Šaltinis: tvnaujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *